fbpx

Możliwości personalizacji kalendarzy książkowych 

12 lipca, 2023
  • Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Możliwości personalizacji kalendarzy książkowych 

Mimo postępującej digitalizacji, która wszechobecnie nas otacza, tradycyjne zapisywanie notatek, planów czy innych ważnych informacji nie wychodzi z mody. Niezależnie czy pracujemy przy biurku, jesteśmy na delegacji, lub na spotkaniu z partnerami biznesowymi, posiadanie funkcjonalnego i porządnie wykonanego planera niejednokrotnie znacznie ułatwia organizację codziennych obowiązków. Świetnym rozwiązaniem jest kalendarz książkowy, którego elementy są personalizowane pod indywidualne potrzeby klienta. Kalendarze książkowe powszechnie dostępne w sklepach często nie spełniają naszych oczekiwań - nie mają wystarczająco dużo miejsca do tworzenia notatek, charakteryzują się małą wygodą użytkowania i niską wytrzymałością. Z tego względu lepszym rozwiązaniem są personalizowane kalendarze, w których każdy element jest wybierany przez klienta i precyzyjnie dostosowany do jego potrzeb.

Za pomocą tego artykułu przedstawimy Ci:

Które elementy kalendarzy książkowych możemy personalizować?

Możliwości wyboru poszczególnych elementów kalendarzy książkowych są ogromne - poczynając od preferowanego formatu, a kończąc na najdrobniejszych detalach. Dzięki temu stworzony na Twoje indywidualne zamówienie kalendarz jest naprawdę niepowtarzalny. Dowiedz się, które elementy kalendarza książkowego możesz spersonalizować.

Format kalendarza

Myśląc “kalendarz książkowy” zapewne wyobrażasz sobie grubą książkę o niebanalnych gabarytach - nie jest to jednak regułą. Już na początku możesz określić, jaki format ma mieć Twój kalendarz:

A4 (297x210 mm) - największy rozmiar kalendarza, nadający się dla osób, które lubią sporządzać obszerne notatki,

B5 (250x176 mm) - mniejszy, bardziej poręczny kalendarz, natomiast w dalszym ciągu ze sporą ilością miejsca na zapiski, 

A5 (210x148 mm) - zbliżony do formatu B5, rozmiar standardowego zeszytu,

A6 (148x105 mm) - drobny kalendarz, z łatwością mieszczący się do torebki,

format kieszonkowy - nieco mniejszy niż format A6, klasyczny format mieszczący się do kieszeni.

Oprawa kalendarza książkowego

Podstawą przyjemnego w dotyku, estetycznego i wytrzymałego kalendarza książkowego jest jego okładka. Dlatego masz możliwość dokładnego określenia swoich preferencji wybierając spośród różnych materiałów, kolorów i faktur okładek. Oto kilka przykładów materiałów używanych do oprawy kalendarzy:

Płótno

Skóra naturalna

Ekoskóra

Struktura włókna węglowego 

R-PET

Guma

Guma z nadrukiem UV

Zadrukowany papier

z certyfikatem FSC

Powyższe okładki to jedynie przykłady. Wszystkie dostępne oprawy kalendarzy książkowych na rok 2024 znajdziesz w naszym kompleksowym zestawieniu na naszej stronie kalendarze-autorskie.pl. Każda z nich ma swoją nazwę oraz warianty dostępnych kolorów, co pozwala Ci łatwo określić, która Cię najbardziej interesuje.

Zobacz kompleksowe zestawienie wszystkich typów okładek 

Układ bloku dzienny, tygodniowy, a może autorski?

Możliwość wyboru układu bloku jest istotna z punktu widzenia funkcjonalności kalendarza książkowego, ponieważ wpływa na szybkość i intuicyjność codziennego zapisywania notatek i planowania dnia. Wybierając układ, który jest Ci znany i z którego korzystałeś przez ostatnie lata, łatwiej będzie Ci się odnaleźć we wnętrzu kalendarza. W naszej ofercie znajdziesz do wyboru jeden z trzech układów: dzienny, tygodniowy, lub dostosowany do Twoich potrzeb autorski.

Układ dzienny charakteryzuje się dużą ilością miejsca na zapiski pod każdym kolejnym dniem - jeden dzień zajmuje jedną stronę. 

Układ tygodniowy pozwala na szybki przegląd tygodnia na jednej rozkładówce, składającej się z dwóch stron ułożonych obok siebie.

Układ autorski to opcja, która pozwala na dowolne dostosowanie kalendarza do Twoich własnych potrzeb. Możesz samodzielnie decydować o liczbie dni na stronie, rozmiarach sekcji i innych elementach układu, aby odzwierciedlić Twoją indywidualną wizję.

Dodatki do bloku

Poza samym układem bloku, na każdej kartce kalendarza książkowego możesz umieścić dodatki, które ułatwią Ci codzienne poruszanie się wśród notatek. Do takich dodatków należą:

registry drukowane - sekcje nadrukowane na stronach kalendarza, które wyznaczają kolejne miesiące,

registry wycinane - tworzą charakterystyczne schodki na bokach stron, ułatwiając tym samym ich eksploatację,

perforacja narożników - dziurkowane rogi stron, które możesz odrywać każdego dnia, tak aby z łatwością otworzyć kalendarz na następnej stronie dnia kolejnego. 

Ozdoba blaszka, czy może tłoczenie roku na okładce?

Charakterystyczną cechą kalendarza książkowego jest widoczne na okładce zestawienie roku. W każdym kolejnym sezonie pojawiają się nowe propozycje prezentacji roku, wszystkie są tłoczone w oprawę kalendarza, natomiast posiadają różnorodny układ oraz dodatkowe elementy ozdobne. Również w tym roku mamy kilkanaście ciekawych wariantów - zobacz, jak może wyglądać rok 2024 na Twoim personalizowanym kalendarzu książkowym.

Metody znakowania okładki kalendarza

Poza zestawieniem roku, na okładce kalendarza książkowego mogą znajdować się inne ozdobne elementy. Dzięki nim będziesz mógł dostosować wygląd kalendarza książkowego do stylu Twojej marki. Do wyboru masz pięć sposobów znakowania kalendarza: druk UV, tłoczenie, tłoczenie folią, grawer oraz szycie kreatywne.

Druk UV będzie świetnym rozwiązaniem, jeżeli zależy Ci na nieco zwariowanej opcji kalendarza z kolorową nadrukowaną grafiką. Nadruk umieścisz m.in. na gumowych czy tekturowych oprawach kalendarza książkowego.

Znakowanie metodą tłoczenia na okładce kalendarza jest niezwykle eleganckie i sprawdzi się w przypadku klasycznego projektu. Do Twojej dyspozycji oferujemy gotowe matryce - możesz również zdecydować się na swój wzór, na potrzebę którego zlecimy przygotowanie nowej personalizowanej matrycy. Dodatkowo, istnieje opcja naniesienia specjalnej folii, na przykład złotej lub srebrnej, na wytłoczony wzór, co dodatkowo podkreśli jego wyjątkowość i elegancję.

Kalendarze książkowe oferują różnorodne metalowe wykończenia, które dodatkowo mogą być w pełni spersonalizowane poprzez dowolny grawer klasyczny lub laserowy, na przykład imienia i nazwiska lub nazwy marki.

Ostatnim i najbardziej ciekawym sposobem znakowania kalendarzy książkowych jest szycie kreatywne. Polega ono na wyszyciu na przedniej lub tylnej okładce personalizowanych wzorów. Efekt szycia kreatywnego jest zupełnie niecodzienny i z pewnością zwróci uwagę osób, które będą miały okazję zobaczyć Twój personalizowany kalendarz. 

Jaki typ papieru wybrać do kalendarza książkowego?

Możliwość wyboru rodzaju papieru to prawdziwe udogodnienie. Nie tylko wpływa na estetykę kalendarza książkowego, ale również na komfort pisania, co jest niezwykle istotne w przypadku kalendarzy książkowych. Do wyboru masz papier z różnego rodzaju materiałów oraz o różnych właściwościach, które wpływają na sposób i wygodę tworzenia notatek.

Papier kremowy 

Typ ozdobnego papieru chamois o barwie kremowej z delikatnym splotem nieregularnych linii. Ten rodzaj papieru jest niezwykle elegancki i pomimo wyczuwalnego wzoru dobrze sprawdza się przy zapisywaniu notatek piórem czy długopisem.

Papier biały

Jest to klasyczny papier celulozowy o nieskazitelnej białej barwie. Będzie odpowiedni dla osób, które cenią sobie klasykę i stawiają na tradycyjne rozwiązania.

Papier z recyklingu

Wykonany jest w 100% z wtórnego surowca, a przy jego produkcji nie użyto optycznych rozjaśniaczy oraz wybielającego chloru. Pomimo tego papier charakteryzuje się niskim stopniem przezroczystości i jest wytrzymały, dlatego stanowi świetną alternatywę dla klasycznego papieru białego.

Papier z trawy

W skład papieru wchodzą włókna trawy oraz celuloza z certyfikatem FSC. Papier jest produkowany bez dodatku wybielaczy i wykazuje całkowitą biodegradowalność - ponadto przy jego produkcji zużywa się mniej drewna i wody.

Papier z kamienia

Składa się w 75% z węglanu wapnia oraz w 25% z żywicy, która stanowi spoiwo papieru. W składzie znajduje się również polietylen, który sprawia, że papier jest gładki i biały. Papier z kamienia jest odporny na wilgoć, tłuszcz oraz rozdarcia - notatki w kalendarzu po zalaniu nie rozmazują się, a wysuszone kartki dalej nadają się do pisania.

Jakie są dodatki do kalendarzy książkowych

W personalizacji kalendarzy książkowych dużą rolę odgrywają detale - to one sprawiają, że Twój kalendarz jest naprawdę wyjątkowy zarówno pod względem wyglądu, jak i wygody użytkowania. Wszystkie dodatki do kalendarzy możemy podzielić na kilka grup, gdzie każda odpowiada za inne cechy kalendarza.

Okręgi

Są to ozdobne elementy na okładkach kalendarzy książkowych, które mogą być wykonane z różnych materiałów. Twój okrąg może być bambusowy, miedziany, srebrny, a nawet może zawierać w sobie nasienie sosny.

Zapinki metalowe

Jest to alternatywna forma zapięcia kalendarza książkowego. Dobrze komponuje się z  klasycznymi i eleganckimi kalendarzami. Ponadto, stanowi ona dodatkowe miejsce do oznakowania produktu Twoim logo.

Personalizowane blaszki

Metalowe blaszki mogą posiadać różne rozmiary i funkcje - jest ich aż 7 rodzajów. Blaszki mogą mieć postać: układu roku na okładce, wysuwanego pendriva, ozdoby do gumki kalendarza, prostej ozdobnej linii czy ozdobnego prostokąta z możliwością personalizacji.

Gumka z uchwytem na długopis

Gumki to elementy, które służą do zabezpieczenia kalendarza po zamknięciu oraz do wygodnego przytrzymania i noszenia ołówka lub długopisu wraz z kalendarzem. Gumka jest mocowana klasycznie pionowo, ale również poziomo, a sama szlufka na długopis może znajdować się po każdej stronie okładki, również na jej brzegu lub przy samych kartkach.

Tasiemka jako zakładka strony

Sublimacyjna personalizowana tasiemka pełni funkcję zakładki w kalendarzu, która ułatwia wyróżnienie oraz odnalezienie ważnych stron w kalendarzu. Personalizując swój kalendarz masz możliwość wyboru koloru obu tych elementów.

Personalizowane patki

Rodzaj ozdobnego zapięcia - które w odróżnieniu od zapinki metalowej - jest wykonane z materiału (np. ekoskóry) oraz może mieć dowolny kolor a nawet kształt. Stanowi również dodatkowy element, na którym umieścisz logo Twojej marki.

Wklejka kalendarza

Z pewnością niejednokrotnie spotkałeś się z tym dodatkiem w notesach czy kalendarzach. Wklejka stanowi dodatkową, ozdobną stronę kalendarza umieszczoną w konkretnych jego miejscach. Na wklejce mogą się znajdować informacje na temat Twojej marki, przydatne porady branżowe czy cytaty znanych osób. Może ona również oddzielać od siebie kolejne miesiące roku. Wśród opcji jej personalizacji znajdują się m.in. stworzenie wycinanego wzoru lub wklejka w postaci personalizowanej kalki. Co więcej! Niekończące się pomysły na rozwój tego dodatku do kalendarza zaowocowały stworzeniem wklejki z nasionami roślin.

Wyklejka kalendarza

Ten element ozdobny stanowi część oprawy kalendarza książkowego, a konkretnie wnętrze strony okładki. Jej wygląd jest całkowicie spersonalizowany, a wyklejka okładki tylnej może dodatkowo posiadać wygodną kopertę. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł zbierać ważne wizytówki i luźne zapiski w jednym miejscu.

Kieszonka z folii na wizytówki 

Jeżeli zależy Ci, aby w kalendarzu znalazło się miejsce na drobne zapiski, które nie mogą zmoknąć, to takie rozwiązanie będzie idealne dla Ciebie. Kieszonka z folii stanowi dodatkową stronę w kalendarzu, do której możesz wkładać notatki sporządzone na luźnych kartkach.

Barwione brzegi stron

Ten rodzaj dodatku do kalendarza mocno przykuwa oko. Barwione brzegi stron sprawiają, że całość kalendarza wygląda niezwykle spójnie i kolorowo. Na brzegach poza wybranym kolorem możesz umieścić logo Twojej marki lub chwytliwe hasło.

Opakowanie

Dopracowane opakowanie to jeden z ważniejszych elementów personalizowanego kalendarza - w szczególności, jeżeli wręczasz go swoim pracownikom, klientom czy partnerom biznesowym w prezencie. Możesz zdecydować się na bardziej eleganckie rozwiązanie jak np. czarne pudełko z wieczkiem lub kopertowe z kalką w środku. Do wyboru masz również mniej oficjalny wariant, czyli pudełko zasuwane dostępne w bogatej kolorystyce.

Ekologiczne kalendarze książkowe

Tak samo, jak w przypadku innych produktów reklamowych, zastosowanie ekologicznych rozwiązań w kalendarzach książkowych jest coraz bardziej powszechne. Zarówno producenci, jak i klienci poważnie podchodzą do tematu zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Z tego względu z roku na rok w kalendarzach pojawia się coraz więcej ekologicznych rozwiązań.

Poznaj wszystkie ECO rozwiązania w naszej ofercie

Ekologiczna okładka kalendarza książkowego

Już na etapie wyboru okładki Twojego kalendarza książkowego możesz zdecydować się na opcję przyjazną środowisku, a w naszej ofercie znajduje się ich kilka. Pierwszą z nich jest okładka R-PETktóra w 100% pochodzi z odpadów pokonsumpcyjnych. Na stworzenie 1m2 materiału R-PET wykorzystuje się 12 plastikowych butelek o pojemności 1,5l, dlatego wybór tego rodzaju okładki znacząco wpływa na mniejsze zanieczyszczenie środowiska.

Innym rodzajem ekologicznej oprawy jest okładka Re-Cover, która stanowi alternatywę dla nowo garbowanej skóry - jej materiał to surowiec wtórny pozyskiwany z resztek poprodukcyjnych artykułów ze skóry bydlęcej. Wybranie takiej okładki również wspiera procesy recyklingu oraz jest rozwiązaniem, które nie ma negatywnego wpływu na zwierzęta

Kolejne dwa rodzaje opraw tworzone są według metod, które uwzględniają poszanowanie środowiska leśnego. Oprawa z korka składa się z kory dębu korkowego - takie pozyskanie materiału wyklucza konieczność wycinki drzew, ponieważ sama kora drzewna ma zdolność do naturalnej regeneracji. Drugą oprawą kalendarza jest Savana, której materiał pochodzi w 100% ze zrównoważonej uprawy lasów.  

R-PET

Z resztek poprodukcyjnych

Oprawa z korka

Płócienna

z certyfikatem FSC

Ekologiczny papier

Komponując swój kalendarz książkowy możesz się zdecydować na jedną z trzech opcji ekologicznego papieru. Pierwszą z nich jest papier z recyklingu, drugą papier z trawy, a trzecią papier z kamienia. Ostatni łączy w sobie niesamowitą trwałość i wyjątkowo pozytywny wpływ na naturalne środowisko.

1 tona papieru z kamienia w porównaniu do 1 tony klasycznego papieru to: ratunek dla 17 drzew, oszczędność 34 litrów wody, a także 19 kilogramów mniej odpadów. Ponadto, papier z kamienia jest w pełni biodegradowalny.

Nieoczywiste ekologiczne dodatki do kalendarza książkowego

Kalendarze książkowe zaskakują swoją pomysłowością na dodatkowe ekologiczne akcenty. Pierwszym z nich jest umieszczany w okładce specjalnie przymocowanego nasiona sosny - po zużyciu kalendarza nasiono możesz wyciągnąć z zabezpieczenia oraz posadzić drzewo w swoim własnym ogródku! 

Drugi ciekawym ekologicznym dodatkiem jest wklejka z nasionami kwiatów - maków polnych, stokrotek, niezapominajek i firletek. Podobnie jak w przypadku nasion sosny, nasiona kwiatów - wraz z całą kartką - można posadzić, a zrobisz to w trzech prostych krokach:

  • Krok 1: Wyrwij wklejkę z kalendarza
  • Krok 2: Posadź całą kartkę z nasionami w ziemi
  • Krok 3: Całość podlej i wyczekuj kwitnących roślin.

Jak zamówić personalizowany kalendarz książkowy?

Punktem wyjścia w złożeniu zamówienia na personalizowany kalendarz książkowy jest poznanie przez nas Twoich preferencji i oczekiwań. Aby ułatwić Ci proces wyboru konkretnych rozwiązań dla poszczególnych elementów kalendarza przygotowaliśmy specjalną ankietę, znajdującą się na dole naszej strony internetowej poświęconej kalendarzom. Kwestionariusz krok po kroku przeprowadzi Cię po kolejnych etapach personalizacji. W każdym pytaniu dotyczącym kalendarza będziesz miał kilka dostępnych wariantów do wyboru. Na końcu ankiety natomiast znajduje się miejsce, w którym możesz dokładnie opisać wizję na swój kalendarz, napisać czego oczekujesz.

Masz już pomysł na swój kalendarz? Podziel się nim z nami!

Na podstawie Twoich odpowiedzi skonstruujemy dla Ciebie ofertę oraz przygotujemy wizualizację Twojego wymarzonego kalendarza. Na tym etapie będziesz mógł zobaczyć, jak kalendarz będzie wyglądał. W razie potrzeby przygotujemy dla Ciebie kolejną wizualizację, uwzględniając wszelkie Twoje uwagi.

Na każdym etapie realizacji Twojego zamówienia możesz swobodnie się z nami kontaktować. Wiemy, że stworzenie spersonalizowanego kalendarza obejmuje ustalenie wielu drobnych detali, dlatego zawsze chętnie odpowiemy na Twoje pytania i wątpliwości dotyczące wyboru poszczególnych elementów.

Podsumowanie - kalendarze-autorskie.pl

Stworzenie kalendarza personalizowanego niejednokrotnie jest prawdziwym wyzwaniem. Niezależnie od tego, czy zamawiasz taki produkt po raz pierwszy, czy jest to Twoje kolejne z rzędu zamówienie, co roku pojawiają się nowe możliwości i warianty personalizacji. Mamy jednak nadzieję, że ten artykuł pozwolił Ci lepiej zapoznać się z tematyką kalendarzy książkowych.

Na stronie kalendarze-autorskie.pl zdobędziesz jeszcze więcej wiedzy na temat kalendarzy książkowych i poznasz konkretne rozwiązania na przygotowanych przez nas przykładach. Na naszej stronie znajdziesz informacje dotyczące konkretnych części kalendarzy, inspiracje z gotowymi propozycjami zestawień oraz formularz kontaktowy z ankietą. Jeżeli jednak preferujesz kontakt bezpośredni i już nasunęły Ci się pierwsze pytania napisz do nas na biuro@eblis.pl. Od wielu lat realizujemy zamówienia na personalizowane kalendarze książkowe i z przyjemnością stworzymy wyjątkowy kalendarz również dla Ciebie. Na bazie swojej wiedzy i doświadczenia doradzimy Ci rozwiązania najlepiej dostosowane do Twoich potrzeb.

Odwiedź naszą stronę lub napisz do nas na biuro@eblis.pl.


Tags

kalendarze 2024, personalizacja, prowadzenie firmy, upominki reklamowe


Może również Cię zainteresuje